Reklam
Reklam

Ayvacık Ziraat Odası İmamları Unutmadı

Ayvacık Ziraat Odası İmamları Unutmadı Ayvacık Ziraat Odası, pandemi ve aşı sürecinde katkıları olan imamları unutmadı

Ayvacık Ziraat Odası İmamları Unutmadı
16 Haziran 2021 - 18:36

Ayvacık Ziraat Odası İmamları Unutmadı


Ayvacık Ziraat Odası, pandemi ve aşı sürecinde katkıları olan imamları unutmadı. Vatandaşları aşı konusunda ikna çalışmaları nedeniyle ilçe kaymakamlığı tarafından oluşturulan aşı ikna grubuna ağaç oyma saksılarda sukulent çiçekleri hediye etti. 

Ayvacık Ziraat Odası tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Takriben 1.5 yılı aşkın süredir ülkemizin ve bütün dünyanın mücadele ettiği covit-19 salgını süresince Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun İlimizin Ayvacık İlçemizdeki imam hatiplerimiz vatandaşlarımızın her zaman eli ayağı gözü kulağı olmuşlardır.

Pandemi döneminde de anlaşılmıştır ki imamlarımız sosyal faaliyetlerde çok başarılı hizmetler yürütmektedirler. Diyanet işleri başkanlığımızın her zaman dile getirdiği gibi imamlarımızın sadece camide , cenazede değil görev yaptıkları il ve ilçelerde , mahallelerde bütün sosyal projelerde yer almalarını ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmıştır.

ilçe Kaymakamımız Sayın Kübra Baka Hanımefendinin Ayvacık ilçemizde ki imamlarımızdan oluşturmuş olduğu aşı ikna grubunun aşılamada nerede ise %100 e varan katkı sağlayarak ilçemizi aşılama konusunda 17 ilçenin birincisi konumuna getirmişlerdir. Bu süreçte gerek bir önceki müftümüz gerekse şu anda Ayvacık İlçe Müftülüğümüzün yürütmekte olan çok saygıdeğer hocamız Abdullah Erçin Beyefendinin de özverili hizmetlerinden dolayı Ayvacık Ziraat Odası Tarım Danışmanlarımızın hazırlamış oldukları ağaç oyma saksılarda sukulent çiçekleri çam sakızı çoban armağanı misali ilçemizde bulunan bütün imam hatiplerimize takdim ederek şükranlarımızı arz ettik.

YORUMLAR

  • 0 Yorum