Reklam
Reklam

BAHÇELİ, KAMUOYU VİCDANI İÇİN FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞINA DOKUNMALIYIZ

BAHÇELİ, KAMUOYU VİCDANI İÇİN FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞINA DOKUNMALIYIZ MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin FETÖ'ye karşı mücadeleye, özellikle örgütün siyasi ayağına  ilişkin Türkgün gazetesine dikkat çe

BAHÇELİ, KAMUOYU VİCDANI İÇİN FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞINA DOKUNMALIYIZ
08 Ocak 2020 - 16:27

BAHÇELİ, KAMUOYU VİCDANI İÇİN FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞINA DOKUNMALIYIZ


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin FETÖ'ye karşı mücadeleye, özellikle örgütün siyasi ayağına  ilişkin Türkgün gazetesine dikkat çeken açıklamalar yaparak "FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin bu düzeyde bir mücadele yapıldığı ve sonuç alındığı söylenemeyecektir" dedi.

Bahçeli'nin bu açıklaması yankı uyandıran açıklamsında "Zira siyaset ayağındaki mücadele zaafı zincirleme olarak bürokrasideki ve diğer alanlardaki mücadeleyi de olumsuz etkilemekte, devlete sızma girişimlerine fırsat tanımakta, yeni ve farklı yöntemlerle FETÖ’yü diriltme emellerine zemin hazırlamaktadır" demesi siyasette hala FETÖ varlılığının devam ettiği yönünde değerlendirildi.

Bahçeli, MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesine yaptığı açıklamasında "Bugüne kadar sekiz ayağın yedisinde önemli mesafelerin alındığı ve örgüte büyük darbe vurulduğu izahtan varestedir. Bununla birlikte FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin bu düzeyde bir mücadele yapıldığı ve sonuç alındığı söylenemeyecektir. Devleti bu çeteden arındırırken, siyaset kurumunun da bu illetten temizlenmesi elzemdir. Ancak bu halde mücadelenin kamuoyu vicdanında karşılık bulması ve mücadeleye güveninin artması mümkün olabilecektir" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum