Canik Fatih Ortaokulu öğrencileri hazırladıkları 100. Yıl kareografisiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde farkındalık yarattı.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 100. Yıl kutlama etkinlikleri için okul bahçesinde biraraya gelen öğrenciler, Okul müdürü ve öğretmenler eşliğinde ellerinde taşıdıkları fon kağıtlarla “Cumhuriyetin 100. Yıl” görselini oluşturdular.Yapılan kareografi gökyüzünden drone çekimiyle seyri muhteşem görüntüler oluşturdu. Görüntüler okulun resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.