Reklam
Reklam

Destici, HDP ile ittifak içinde olan CHP milli meselelerde safını belirlemeli

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, bir dizi ziyaret için geldiği Samsun'da basın mensupları ile birlikte kahvaltı yaptı

Destici, HDP ile ittifak içinde olan CHP milli meselelerde safını belirlemeli
18 Temmuz 2021 - 19:03
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, bir dizi ziyaret için geldiği Samsun'da basın mensupları ile birlikte kahvaltı yaptı. Ulusal ve yerel konular hakkında açıklamalarda bulunan Destici, bölgenin fındık bölgesi olduğunu ve 30 liranın altında fındık fiyatının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Samsun'a gelmeden önce Rize'de yaşanan sel ve heyelan felaketini yakından incelediğini ifade eden ve felakette ölenlere rahmet yaralılara acil şifalar dileyen Destici, bölgede doğanın hoyratça kullanıldığını ve sonuçlarının  doğal afetlere ve yıkımlara neden olduğunu söyledi. Devletin her imkanıyla afetzedelerin yanında olduğunu söyleyen Destici, bölgede afetlerden korunabilmek için bölgeyi en iyi bilen ve orada yaşayan insanların fikirlerinin alınması gerektiğini söyledi.

Bölgede aynı zamanda  balıkçılık yapıldığını ve devletin balıkçı teknelerinin kullandığı mazota indirim uyguladığını söyleyen Destici, çiftçinin mazotundan ÖTV alınmasının mantıkla alakasının olmadığını söyledi. Bölge insanının en büyük geçim kaynağının fındık olduğunu belirten Mustafa Destici, pandemi şartları da göz önüne alındığında fındık fiyatının en az 30 lira olması gerektiğini ve üreticinin tüccarın merhametine bırakılmaması gerektiğini söyledi.

Milli meselelerde CHP'nin HDP'den ayrışması gerektiğini ve terörle mücadelede siyasetin yapılmaması gerektiğini söyleyen Destici, bölgede görev yapan köy korucularının maaşlarının en az asgari ücret seviyesine getirilmesi ile ilgi yasa düzenlemesine CHP ve HDP'nin karşı çıktığını söyledi. CHP'nin HDP ile bir ittifak kurmuş olmasının aynı safta yer almaları gerektiği anlamına gelmemesi gerektiğini ve milli meseleler ve terörle mücadelede herkesin safını belli etmesi gerektiğini söyledi.

CHP, HDP ile İstanbul seçimlerinde bir ittifak yapmadı mı diyen Destici, itifakın en belirgin sonuçlarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin HDP kadrolarına verdiği daire başkanlıkları ve genel müdürlük kadroları olduğunu söyledi. Destici meclis üyeliklerine bakıldığında manzaranın net bir şekilde görüldüğünü belirtti.

Büyük Birlik Partisi'nin Cumhur İttifakı içerisinde olduğunu ve ittifakın anketlere bakıldığında son aylarda 3-4 puan düştüğünü bunun toparlanacak bir düşüş olduğunu ifade eden Destici, henüz yüzde 40 bile olamamış Millet İttifakının sevinmesinin bir anlamı olmadığını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum