Reklam
Reklam

ERDOĞAN'IN TANSU ÇİLLER BOMBASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019 seçimlerinde muhalefet cephesinde oluşan CHP, HDP, Akşener cephesine karşı birtakım tedbirler alıyor

ERDOĞAN'IN TANSU ÇİLLER BOMBASI
11 Ağustos 2017 - 16:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019 seçimlerinde muhalefet cephesinde oluşan CHP, HDP, Akşener cephesine karşı birtakım tedbirler alıyor. 2019’da yapılacak olan seçimlerin hiç de zor olmayacağını bilen Erdoğan muhalefet cephesine FETÖ ve PKK terör örgütleri yanı sıra dışarıdan gelen her türlü desteğin karşısında tedbirler almaya çalışıyor.

Erdoğan’ın son günlerde yaptığı teşkilatlar ile ilgili açıklamalar işi ne kadar sıkı tuttuğunu gösteriyor. Karşı cephede oluşan muhalefet anlayışının Erdoğan gitsin de ne olursa olsun anlayışının hakim olduğunu bilen Cumhurbaşkanı arkasında duran halkı kaybetmemek için teşkilatları ince eleyip sık dokuyarak halkı temsil eden bir yapı oluşturmaya çalışıyor. Yani kısaca şimdiden karşısına çıkacak tüm engelleri hesap ediyor.

İçeriden ve dışarıdan kendisine karşı bir blok oluşturulduğunu gören Erdoğan arkasında halkın desteğini devam ettirmek için yeni tedbirler alacak.

TANSU ÇİLLER BOMBASI

Yazar Osman Diyadin kaleme aldığı yazısında çok önemli bir noktaya değiniyor. Yazar “Bakın bu noktada Ankara kulislerinden Reis’e çok yakın kaynaklardan aldığım ’Bomba ‘ etkisi yapacak önemli bir iddiayı sizlerle paylaşmak istiyorum” diyor.

Osman Diyadin yazısının devamında, “En son olarak 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü'nde düzenlenen anma törenine katılan Çiller, Şehitler Makamı açılışında protokol alanında en ön sırada yer almış ardından Ankara'da TBMM bahçesindeki törende de Erdoğan’ın yanında kendini göstermişti…

Yani Çiller Erdoğan’a hiç uzak durmadı..

Referandumda “EVET” oyu verdi!..

O nedenle Tansu Çiller gibi bir ismin 2023 yolculuğunda  kader niteliği taşıyan 2019 seçimlerinde Erdoğan’ın yanında  aktif bir şekilde yer almasının kimseyi  şaşırtmaması gerektiği  Reis'e yakın kaynaklarca söyleniyor..

Böyle bir hamlenin Akşener’in kurmaya çalıştığı partinin bütün direncini kırıp daha baştan  yarı yolda bırakacağı konuşuluyor.

Ankara’da görüştüğüm Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın bir isim Çiller’le ilgili iddiaya karşı bakın ne söylüyor;

“Tansu Hanım her şartta Erdoğan’a destek veriyor ve ne zaman davet etse gidiyor. Refah Yol hükümeti zamanında da önemli dostlukları vardı. Beyefendi (Erdoğan) ister ve diretirse Tansu Hanım yeni sistemde Türk siyasetine yeniden dönebilir ve Cumhurbaşkanına önemli bir güç verebilir. Ben bekliyorum. Böyle bir birliktelik siyasette bütün dengeleri değiştirir”

Ülkeye hizmet noktasında Refah Yol iktidarı dönemindeki Necmettin Erbakan-Tansu Çiller birlikteliğinden Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi arifesinde Recep Tayyip Erdoğan Tansu Çiller birlikteliği asla sürpriz olmayacaktır. Çünkü Çiller'de bu süreci  Erdoğan gibi "Milli Mücadele'  olarak görüyor" diyor.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum