Fuat Çapa'dan maç sonu yine cek-caklı açıklama

Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, 3-1 kaybedilen Ümraniyespor maçının ardından yaptığı açıklamada "Futbol adına şanssız bir gün geçirdik" dedi.

Fuat Çapa'dan maç sonu yine cek-caklı açıklama
27 Şubat 2022 - 19:08
Mücadeleyi değerlendiren Teknik Direktör Fuat Çapa, “Bugünkü maçın ne kadar önemli olduğunu hafta başından itibaren vurguluyorduk ve böyle hazırlandık. Bugün olduğu gibi ve hafta içinde çok şanslı süreç geçirmedik. Fofana’nın maç saatine kadar durumunun belli olmaması, ikinci kalecimizin geçirdiği rahatsızlık ve maça başladıktan sonra ilk dakikalarda Alaaddin’in yaşadığı sakatlık oldu. Bundan sonraki süreçte maç dengeli gidiyordu." dedi.

"Fofana ile yakaladığımız pozisyonu gole çevirebilseydik maç değişik bir hal alırdı." diyen Çapa açıklamasının devamında "Dengeli giden maçta zaman zaman etkili olduk ve 18 içine kadar gelen toplarda son vuruşlarda başarısız olduk. Futbol adına şanssız bir gün geçirdik. 38. dakikada kalecimizin gördüğü bir kırmızı kart var. 1-0 geriye düşüp devreye girince takım demoralize oldu. Taktiksel varyasyonları olumlu şekilde uyguladık. İyi bir pozisyon daha yakaladık ama bunu da değerlendiremedik. Değerlendirseydik beraberliği yakalayacaktık. 1-0’dan sonra daha önde basarak risk alarak oynamak zorundaydık ve yediğimiz ikinci gol takımın motivasyonunu düşürdü. Biz rakipten daha az pozisyona girmedik.

Ama burada hava şartlarının, stadın bulunduğu ortam bizim alışkın olmadığımız bir ortam. Rüzgarı çok alması ve rakibin de buna alışkın olması, bizi olumsuz etkiledi. Ben takımın verdiği mücadele ve özveriden memnunum. Önemli bir avantajı kaçırdık bugün. Galip gelseydik, ilk 2 için hesaplar yapacaktık ama 3 hafta önce bunları yapmıyorduk ve 3 hafta sonra yapacağımız hesapları herkes görecek. 11 maç var ve bu maçların içinde ilk 6’daki takımlarla oynayacağız. Bu maçlar bizim sıralamamızı belirleyecek. İlk 6 içinde olacağız ve bu konuda iddialıyım. Bazen iyi oynayıp kaybettiğimiz maçlar olabiliyor. Oyuncularımızı bir an önce motive edip Menemenspor karşısında alacağımız galibiyetle tekrar yolumuza devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ahmet gonca
    2 ay önce
    BEN SADECE SJNU SÖYLÜYORUM PARMAKTA KAN GREN VAR ACİL YOK EDİN BU ADAMLA BİR YERE GİDEMEYİZ PLOYFA GİRSEK BİLE MAC ALAMAYİZ BAKSANA TAKİM HİC BİR SEKİLDE HAZİRLANMAMİS BELLİ GECEN SENEKİ D İŞ RUMUN AYNİSİNİ YASAMAYALJM ACİL HOCA LAZİM SONER ALLATTİN TOMANE ALİ ULGUN BU TAKİMDA ACİL KİZAGA ALİNMASİ LAZİM