İYİ Parti Kurucusu Balıkesir Milletvekili İsmail Ok Ak Partiye Geçti

İYİ Parti kurucu üyelerinden olan ve partisinin HDP ile dolaylı ittifak kurmasından rahatsız olduğunu söyleyip istifa eden Balıkesir bağımsız milletvekili İsmail Ok, Ak Parti saflarına katıldı.

İYİ Parti Kurucusu Balıkesir Milletvekili İsmail Ok Ak Partiye Geçti
20 Nisan 2022 - 18:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Son 20 yılda ülkemize kazandırdığımız güçlü altyapı ve öz güvenin üzerinde yeni vizyonlara, yeni hedeflere doğru yol alıyoruz. Bölgesel ve küresel alanda siyasi etkimizi artırırken ekonomik potansiyelimizi de harekete geçirdiğimiz bir dönemdeyiz” dedi.

Büyük ve güçlü Türkiye idealine inanan herkesi, tüm farklılıkların ötesine geçip “Türkiye” ortak paydasında buluşturmayı arzu ettiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’den Ukrayna’ya kadar dört bir yanımızda yaşanan hadiseler, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın, Türkiye’nin kilit taşı olduğunu göstermiştir. Ülkemizin 2023 hedeflerini hayata geçirebilecek yegâne vizyonun AK Parti ve Cumhur İttifakı’nda olduğu anlaşılmıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Coğrafyamız kan ağlarken, komşularımız savaşırken, hemen yanı başımızda çocuklar, kadınlar ölürken, tüm dünya son yarım asrın en büyük ekonomik krizi ile boğuşurken, muhalefetin ve 6 artı 1’li masanın tek derdi birbirine gol atmak, sosyal medyadan birbirlerine ayar vermek, laf yetiştirmektir. Sadece geçtiğimiz hafta yaşanan tartışmalar bile zillette izzet aranamayacağı bir kez daha ispatlanmıştır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 yılında İyi Parti'den istifa ederek Meclis'te bağımsız milletvekilliği görevini yürüten İsmail Ok'un AK Parti'ye katıldığını duyurarak parti rozetini taktı.

İyi Parti kuruculularından Balikesir bağımsız milletvekili İsmail Ok, Ak Parti'ye geçti

Ak Parti'ye geçişininde büyük heyecan duyduğunu ifade eden İsmail Ok, kurucu üyesi olduğu İyi Parti'den ayrılma gerekeçesi için "Akşener'e şu soruyu sordum. Biz CHP ile ittifakız. Ama CHP'nin de görülüyor ki HDP ile bir iş birliği var. Dolayısıyla ben bundan rahatsızlık duyuyorum, bunu kabul edemem ve bunu devam ettiremem dedim" ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum