Reklam
Reklam

KARAMOLLAOĞLU, EŞİM İNGİLİZ BUNU GİZLEMİYORUM

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına konuk oldu

KARAMOLLAOĞLU, EŞİM İNGİLİZ BUNU GİZLEMİYORUM
07 Mart 2018 - 09:08
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına konuk oldu. Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bu çatının altında olmasını arzu ettiğimiz partiler, eğer kendilerine başka bir yol veya yol arkadaşı seçiyorlarsa onlara da 'Güle güle' demekten başka elimizden bir şey gelmez" açıklamalarına yanıt verdi.

İTTİFAK AÇIKLAMASI

Karamollaoğlu, CHP ve İYİ Parti ile yaptıkları görüşmeye ilişkin, "Tüm siyasi partiler ile temas halindeyiz. Bizim için ilkeler üzerinde durmak daha mantıklı olur dedik. Cumhurbaşkanlığına bir kişi seçilecek, burada ittifak ne kadar etkili olur bilemiyoruz. Taban seçecek bunu. Cumhurbaşkanlığı seçiminde tabanın sesine kulak verme zorunluluğu var. Tabanda AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'dan yana tavır alma ihtimali görünmüyor. Türkiye'de uzlaştırıcı çok farklı kesimlere ait olan zümreleri bir araya getirici bir siyasi parti olarak ben Saadet Partimizi görüyorum. Milletvekili seçimine gelince o günkü zamanda bir dirsek teması kurulabilir. Bir takım adımlar atılabilir. Ön yargılı değiliz, görüşmeye açığız, görüşüyoruz da zaten." diye konuştu.

"DEVLET YÖNETİMİ KARİZMA İLE OLMUYOR"

Temel Karamollaoğlu, "Erbakan Hoca, (AK Parti iktidarı) Milleti büyülediniz diyordu tarif olarak. Tayyip Beyin kendisi, şahsen dinamikliği, vücut dili karizması insanları etkiliyor. Ama devlet yönetimi karizma ile olmuyor ki. Benim üzerinde durduğum konular hep somut konular. Bugün maalesef Türkiye'de hukuka güven kalmadı. Özellikle 15 Temmuz hadiseleri bunu pekiştirdi" dedi.

12 EYLÜL'DE HUKUK VARDI

Temel Karamollaoğlu OHAL'e ilişkin, "OHAL 3 aylık olarak uzatılır. 3. OHAL uzatmasına gelince orada sorun başlıyor. 6 ayda bunu çözemiyorsanız bunu çözeceğinizin teminatı yok. 3. uzatma nitelikli çoğunlukla olmalı. OHAL olağanhal haline gelirse... OHAL halkın günlük yaşantısını ekiliyor. Görevden uzaklaştırılıyorlar, haklarındaki iddiaları bilmiyorlar. İnsanlar görevlerinden alınıyor. 12 Eylül'de herşeye rağmen hukuk vardı" ifadesini kullandı.

"DİYORLAR Kİ NASIL MİLLİYETÇİ.."


Fatih Altaylı'nın "Diyorlar ki, nasıl milliyetçilikten bahsediyor eşi İngiliz..." sözleri üzerine konuya giren Temel Karamollaoğlu, eşinin İngiliz olduğunu saklamadığını belirtti.Temel Karamollaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Doğru ben İngiltere'de tahsil yaptım. Ortaokul liseyi Kayseri'de okudum. Oradan mezun olduktan sonra önce teknik üniversiteye girdim arkasından da Avrupa imtihanlarından birkaç tanesini kazandım İngiltere'ye gittim. Orada tekstil tahsili yaptım ve döndüm. Oradayken de eşimle evlendim. Kendisi bana en büyük destek veren kişi. İnancında ve yaşantısında çok titizdir. Hem Müslüman oldu hem Türk vatandaşı oldu. Evleneli 53 yıl oldu. Benim çocuklarımın çoğu 50 yaşının üzerinde. Bunu gizleyecek halim de yok. Gizlemeyi de düşünmüyorum."

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum