Reklam
Reklam

KILIÇDAROĞLU'NDAN BAHÇELİ'YE DOKUNULMAZLIK RESTİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Abant Tabiat Parkı'nda düzenlenen CHP TBMM Grubu'nun 27

KILIÇDAROĞLU'NDAN BAHÇELİ'YE DOKUNULMAZLIK RESTİ
05 Ekim 2019 - 19:04
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Abant Tabiat Parkı'nda düzenlenen CHP TBMM Grubu'nun 27. Dönem 2. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada "dokunulmazlığınızı kaldıracağız' diyorlar. Dokunulmazlığımı kaldırmazsanız namertsiniz" dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasının başında "Değerli arkadaşlarım, seçimlerde güzel bir sonuç elde ettik. Bazı illerde beklediğimiz olmadı ama güzel bir sonuç elde ettik. Yani seçimlerin birinci etabını tamamladık. Şimdi sıra geldi ikinci etaba. İkinci etaba da birlikte çalışacağız. İkinci etap derken milletvekili seçimleri, cumhurbaşkanlığı seçimleri olacak ve bu seçimlere hepimiz yine aynı inanç ve aynı kararlılıkla yine aynı şekilde birlikte ortak ses çıkararak çalışacağız ve çaba harcayacağız. Tabi ne zaman diyeceksiniz? Zaten başladık. Yerel seçimlerin bittiğinin ertesi günü başladık" dedi.

DOKUNULMAZLIĞIMI KALDIRMAZSANIZ NAMERTSİNİZ

Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin kendisi hakkında söylediği  "Dokunulmazlık kapısı ardına kadar aralandı"  sözlerine verdiği cevapta "Vatan bir askeri fabrikanın, bir yabancı orduya peşkeş çekildiği bir alan değildir. Biz buna isyan ediyoruz. O nedenle konuşmamı engelleyecekler. Bunu söylediğim için rahatsızlar ben biliyorum. Bunu söylediğim için beni susturmak istiyorlar biliyorum. Bunu söylediğim için tehdit ediyorlar, ben biliyorum. Bunu söylediğim için 'dokunulmazlığınızı kaldıracağız' diyorlar. Dokunulmazlığımı kaldırmazsanız namertsiniz. Her yerde bunu söyleyeceğim. Vatan sevgisi sıradan bir sevgi değildir. Vatan sevgisi eşittir hayattır. Biz yeri geldiğinde canımızı hayatımızı, vatanımız ve çocuklarımız için veririz.  istedikleri kadar engellesinler" diyerek Bahçeli'ye gönderme yaptı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum