Reklam
Reklam

Milliler Tokyo 2020'ye uğurlandı 18 dalda mücadele edecekler

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na 1 hafta kala Türkiye Olimpiyat Takımı (Team Türkiye) sporcuları, antrenörler, idareciler ve sağlık görevlileri Gençlik ve Spor Bakanı Dr

Milliler Tokyo 2020'ye uğurlandı 18 dalda mücadele edecekler
17 Temmuz 2021 - 08:40
Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na 1 hafta kala Türkiye Olimpiyat Takımı (Team Türkiye) sporcuları, antrenörler, idareciler ve sağlık görevlileri Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ev sahipliğinde düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın da katıldığı tören ile Tokyo’ya uğurlandı.

İstanbul Havalimanı’nda 16 Temmuz’da düzenlenen törene katılanlar Olimpiyat takımımıza desteklerini iletirken, sporcular Manga gurubunun Olimpiyatlar için bestelediği şarkıyı dinleyerek motive oldular. Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları için yola çıkan Team Türkiye kafilesi çekilen hatıra fotoğraflarının ardından kafile Türk Hava Yolları’nın Team Türkiye için özel giydirdiği uçak ile Tokyo’ya hareket etti.

18 dalda 108 sporcu ülkemizi temsil edecek

18 spor dalında 50 kadın, 58 erkek, toplam 108 sporcudan oluşan Team Türkiye Olimpiyat kadromuz, Tokyo’da 23 Temmuz – 8 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizin göğsünü kabartacak başarılar kazanmayı hedefleyecek.

Dünya çapında milyonlarca sporcu, antrenör, teknik ekip ve sporseverin büyük bir heyecanla beklediği Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda Team Türkiye kafilemiz yıllar süren hazırlık süreci ve özverili çalışmalarının karşılığını almak, Olimpiyat tarihimizde iz bırakmak için Tokyo’da mücadele edecek.

İki yılı aşkın bir süre devam eden kota alma süreci 5 Temmuz’da tamamlanırken, milli sporcularımız 18 spor dalında 108 kişilik kota kazanmayı başardı.

Milli sporcularımız ülkemizi artistik cimnastik, atıcılık, atletizm, badminton, bisiklet, boks, eskrim, güreş, halter, judo, karate, kürek, modern pentatlon, okçuluk, taekwondo, voleybol, yelken ve yüzme spor dallarında temsil edecek.

Kadınlar boksta ilk kez mücadele edeceğimiz Oyunlarda karate spor dalı ilk kez yer alacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum