Reklam
Reklam

Samsun Turizm Tanıtım ve Geliştirme Koordinasyon Kurulu Toplandı

Samsun Turizm Tanıtım ve Geliştirme Koordinasyon Kurulu Toplandı Samsun'un turizmde bir marka ve cazibe merkezi haline gelmesi, doğal/kültürel mirasının keşfedilmesi, geliştirilmesi ve tanıtılması ama

Samsun Turizm Tanıtım ve Geliştirme Koordinasyon Kurulu Toplandı
16 Haziran 2021 - 19:06

Samsun Turizm Tanıtım ve Geliştirme Koordinasyon Kurulu Toplandı


Samsun'un turizmde bir marka ve cazibe merkezi haline gelmesi, doğal/kültürel mirasının keşfedilmesi, geliştirilmesi ve tanıtılması amacıyla düzenlenen ‘İl Turizm Tanıtım ve Geliştirme Koordinasyon Kurulu Toplantısı’ Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında gerçekleştirildi.

Samsun'un kültür, termal, sağlık ve spor turizmi alanında ciddi potansiyelinin olduğunu belirten Vali Dağlı, bu fırsat ve imkanların tanıtılması, turizmin il ekonomisindeki payının ve turizm sektörünün hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik faaliyetlerin Turizm Eylem Planına göre yoğunlaştırılacağını ifade ederek, 'Tarihi ve kültürel değerlerimizin yanında, turizm çeşitliliğini çoğaltarak özellikle sağlık, spor ve termal alanlarında Samsun ilini Türkiye genelinde daha da ön plana çıkarmak önceliklerimiz arasındadır. İlimizin turizmini geliştirmek için hep birlikte ve ortak hareket etmemiz gerekmektedir. Bu nedenle; rehberinden otel işletmecisine, belediyesinden kaymakamlıklarımıza, çiftçimizden sağlık personeline, yatırımcılarımızdan esnafa kadar tüm sorumluların dayanışma ve birlik içerisinde hareket etmeleri önem arz etmektedir.' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum