Reklam
Reklam

Samsunlu Öğretmenlerden Uzaktan Eğitime Katkı

Pandemi döneminde yüz yüze eğitime ara verilmesi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan  uzaktan eğitim seferberliğine Samsunlu öğretmenlerde katkı verdi

Samsunlu Öğretmenlerden Uzaktan Eğitime Katkı
01 Temmuz 2021 - 17:49
Pandemi döneminde yüz yüze eğitime ara verilmesi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan  uzaktan eğitim seferberliğine Samsunlu öğretmenlerde katkı verdi.

Bu kapsamda Samsun’da gönüllü öğretmenlerden yüz kişilik bir ekip oluşturularak başlatılan çalışmalarda şu ana kadar 230 adet ders çekimi tamamlandı. Bu videolardan, 223’ünün kontrolleri yapılarak Eğitim Bilişim Ağı’ na (EBA) yüklendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında  “Bu süreçte görev alan tüm öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları eğitimleri alabilmeleri için büyük bir özveri ile çalışıyor. Öğretmenlerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

EBA ders programı çekimleri Bafra Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Canik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nedime Serap Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tekkeköy Tıbbi Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit İlhan Hamlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde  devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum