Sosyal Medyada Organ Mafyası Kadın Samsun'da Dolaşıyor İddialarına Valilikten Açıklama

Sosyal medyada organ mafyası kadın Samsun sokaklarında dolaşıyor iddiaları hakkında açıklama yapan Samsun Valiliği, olayın asılsız olduğunu ve paylaşım yapan şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldığını açıkladı.

Sosyal Medyada Organ Mafyası Kadın Samsun'da Dolaşıyor İddialarına Valilikten Açıklama
25 Mayıs 2022 - 19:04 - Güncelleme: 25 Mayıs 2022 - 19:19

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bazı sosyal medya mecraları üzerinden bir kadın şahsın fotoğrafının bulunduğu görüntüye ‘Tüm milletin dikkatine bu kadın organ mafyasıdır. Samsun Yenidoğan Mahallesinde görülmüştür, dilenci kılığında geziyormuş, çocukları kaçırıyor.’ yazılı halde paylaşılan fotoğraflı gönderi hakkında;

İdari yönden Kabahatler Kanununun 33. maddesi gereğince Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü İlkadım Gazi Polis Merkezi Amirliğince gerekli yasal işlem yapılarak, asılsız suç iddiası içerir bu paylaşımı yapan şahıs ya da şahıslarla ilgili olarak Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce adli işlemlere başlanılmıştır.

Ayrıca söz konusu paylaşımın sadece ilimiz değil, farklı il isimleri kullanılarak sosyal medya mecralarında benzer içeriklerle paylaşıldığı, ancak yapılan bu paylaşımların gerçeği yansıtmadığı anlaşılmış olup bu tip paylaşımları yapan kişi ya da kişilerin tespitine yönelik çalışmalara devam edilmektedir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum