Reklam
Reklam

Yarın Seçim Olsa Kime Oy Verirsiniz

Yarın Seçim Olsa Kime Oy Verirsiniz Muhalefet partilerinin erken seçim çağrıları siyasi gündemdeki yerini korurken Optimar Araştırma'dan "Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz" anketinin sonuçl

Yarın Seçim Olsa Kime Oy Verirsiniz
17 Mayıs 2021 - 17:58

Yarın Seçim Olsa Kime Oy Verirsiniz


Muhalefet partilerinin erken seçim çağrıları siyasi gündemdeki yerini korurken Optimar Araştırma'dan "Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz" anketinin sonuçları paylaşıldı.

Optimar Araştırma tarafından 22-30 Nisan tarihleri arasında 26 ilde 2027 kişi ile yapılan ankette Cumhur İttifakı'nın açık ara önde olduğu görüldü. Muhalefet partileri tarafından  erken seçim çağrılarının yapıldığı günlerde açıklanan anket sonuçlarına göre CHP yerinde sayarken İYİ Parti'nin barajın altında olduğunun gözlenmesi dikkatlerden kaçmadı. Yayınlanan son anket sonuçlarına göre Ak Parti birinciliğini yüzde 39.7 gibi bir oranla korurken Millet İttifakı'nın diğer ortağı MHP'nin oy oranının yüzde 10.9 olduğu ortaya çıktı.

Millet İttifakı ortaklarından ve sürekli seçim isteyen CHP'nin oy oranı yüzde 24.1 olurken gizli ortak HDP'nin oy oranı ise yüzde 10.8 olarak açıklandı. Ankette en çarpıcı sonuçlar ise İYİ Parti'nin barajın altında kaldığı ve oy oranının yüzde 9.8 bandında olduğu belirtilirken diğer partilerin yüzde 1 ve altında olduğu açıklandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum