Nail Bayraktaroğlu

Nail Bayraktaroğlu

Açık ve Net
nailbayraktaroglu@gmail.com

Devrik Başkan Neyin Peşinde

19 Ekim 2021 - 09:20

Vefa buluşmaları altında yaptığı toplantılarla yeniden sahalara çıkma çalışmalarına başlayan İlkadım Belediyesi eski başkanı Erdoğan Tok, geçtiğimiz Cumartesi günü yine bir toplantı gerçekleştirdi.
Taşhan’da gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda bu sefer kadınlarla bir araya geldi.
Sevgi Kafe’de gerçekleştirilecek olan  toplantı biz yazınca Taşhan’a  taşındı.
Taşhan’da katılımcı hanımlara bir konuşma gerçekleştiren Erdoğan Tok, vefadan bahsederek uzun süredir gerçekleştirilmeyen, bir araya gelmeyen, getirilmeyen davaya gönül vermiş kadınlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirtiyor.
Bu konuşmasında aslında ince bir dille teşkilatları bir araya getirilmemekle suçlayan Tok, bir de yaptıkları bu toplantıya Kadın Kolları yönetimini davet ettiklerini ve Kadın Kolları yönetiminin toplantıya katılmadığı gibi birde yönetimdekilere katılmamaları yönünde uyarıda bulunulduğunu ifade ediyor.
Hatta bu toplantıları yapmak için Ak Parti Genel Merkezi’nin kendilerine görev verdiğini söylüyor.
2023 hedefleri için bu toplantıları gerçekleştirdiğini ve vefa demenin Recep Tayyip Erdoğan demek olduğunu ifade eden sayın Tok’a birkaç soru yöneltmek gerekli hale geldi…
Sayın Tok, madem vefadan Recep Tayyip Erdoğan’dan bahsediyorsun…
2 yılı aşkın bir süredir çok zor günler geçiren Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktınız mı?
O zor günlerde yine böyle toplantılar yapıp sayın Erdoğan’a destek oldunuz mu?
Hazır sormuşken birkaç soru daha soralım.
Ak Partili kadınlarla Taşhan’da yaptığınız toplantıda Ak Parti kadın Kolları yönetimini de davet ettiğinizi ve toplantıya katılmadıkları gibi kimsenin katılmaması için talimat verildiğini söylemişsiniz.
Biz de bu açıklamalarınız üzerine Ak Parti Samsun Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser’i arayıp sorduk.
Sayın Keser, böyle bir toplantıdan haberleri olmadığını, davet edilmediklerini ve haberleri olmadıkları için de kimseye katılın veya katılmayın diye bir çağrılarının olmadığını söyledi.
Sonra Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu’yu aradık.
Sayın Aksu’da bu toplantıdan haberinin olmadığını kendilerine herhangi bir bilginin gelmediğini söyledi.
Bu açıklamalar üzerine Ak Parti Genel Merkezi’ni arayıp sayın Erdoğan Tok’a Samsun’da bir görevlendirme yapılıp yapılmadığını sorduk…
Genel Merkezden yapılan açıklamada böyle bir görevlendirme yapılmadığını yapılması halinde mutlaka teşkilatların bilgilendirileceğini ve eğer teşkilat dışında bir görevlendirme yapılırsa ancak teşkilatlarla birlikte gerçekleşebileceği belirtildi.
Şimdi bu açıklamalarda doğru olmayan bir şeyler var.
Ak Parti Genel Merkezi, İl Başkanı ve kadın Kolları Başkanı bir şey söylüyor Erdoğan Tok, başka bir şey söylüyor.
Takdiri siz okurlarımıza bırakıyoruz…
Tekrar görüşmek üzere…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum