3600 Ek Göstere Bu Ay Meclise Geliyor

Ak Parti kanadından yapılan açıklamada sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesine yönelik yapılacak yasal düzenlemenin Mayıs ayı içerisinde TBMM Genel Kurulu'na getirileceği bildirildi.

3600 Ek Göstere Bu Ay Meclise Geliyor
06 Mayıs 2022 - 10:02
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Sayın cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi sağlık çalışanlarımız ile ilgili yasal düzenlemeleri Mayıs ayı içerisinde TBMM'ye getirmeyi planlıyoruz" dedi.

Sağlık çalışanları ile ilgili düzenlenleme hakkında bilgi veren Elitaş, şu açıklamaya yer verdi.


Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında önemli iyileştirmeler sağlayacağız.

Bu kapsamda; öncelikle tabip ve tabip dışı personelin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesine alınması sağlanarak görev aylıkları tek bir bordro ile ödenecektir. Bu uygulama üniversite hastaneleri için de hayata geçirilecektir.


Döner sermayeden ödeme yapılmayan hastane kalmayacak şekilde Sağlık Bakanlığı döner sermaye dağıtım sistemi daha etkin hale getirilecektir.

Merkezi yönetim bütçesinden performans ödemeleri için ilave kaynak aktarılarak yoğun ve özverili çalışan tabip ve tabip dışı personelin döner sermayeden alacakları ek ödemelerde artış yapılacaktır.

Ayrıca, yapılacak düzenleme sonrası tabiplerimizin bordroya tabi maaşları dikkate alınarak emekli olduktan sonraki maaş kayıpları telafi edilecek şekilde emekli aylıklarında iyileştirme yapılacaktır.

Burada vurgulamak isterim ki başta hemşireler olmak üzere diğer sağlık bilimi lisansiyerleri de 3600 ek gösterge kapsamı içine alınacaktır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum