İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarına binlerce personel alıyor

İş arayanlara bir müjde de İçişleri Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada merkez ve taşra teşkilatlarına çeşitli pozisyonlarda 3.546 personel alınacağı duyuruldu.

İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarına binlerce personel alıyor
26 Mayıs 2022 - 09:14
Bakanlıktan yapılan personel alımına ilişkin açıklamada " merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki Ek-1/a ve Ek-1/b sayılı tablolarda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen boş pozisyon unvanlarına toplam 3.546 adet personel alımı yapılacaktır." denildi.

Bakanlık başvuruların 17-21 Haziran tarihleri arasında "www.icisleri.gov.tr" internet adresinin "Duyurular" bölümünde yayımlanacak olan "İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru" linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacağını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, merkez teşkilatlarına kağıt restoratörü, arşiv uzmanı, avukat, psikolog, sosyal çalışmacı, programcı, harita teknikeri, grafiker, bilgisayar mühendisi, makine mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi, yazılım mühendisi, endüstri mühendisi, inşaat mühendisi, harita mühendisi, şehir plancısı, İngilizce mütercim tercüman, lisans ve ön lisans mezunu büro ve destek personeli alımı yapılırken taşra teşkilatlarına ise avukat, arşiv uzmanı, sosyal çalışmacı, bilgisayar mühendisi, programcı, elektrik-elektronik teknikeri, lisans ve ön lisans mezunu büro ve destek personeli, koruma ve güvenlik görevlisi (silahlı) ile şoför ve temizlik görevlisi alınacağı bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum