Bugün

Atakum Belediyesi'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

27 Nisan 2022 - 22:28
TAKİP ETTAKİP ET
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Atakum Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102. yıl dönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Atakum Kent Konseyi Çocuk Meclisi, Atakum Belediyesi AtaÇocuk Kreş ve Gündüz Bakımevi, Özel Anaokulu ve Kreş Eğitimcileri Derneği (SAKED) ve Doğanın Çocukları Akademisi Derneği (DOÇAK)  iş birliği ile gerçekleştirdiği etkinliklerle kent genelinde dolu dolu kutladı.

Atakum Kent Meydanı’ndaki Çocuk Şenliği’nde ve okullarda yapılan etkinliklerle doyasıya eğlenen çocuklar, “Barışı Resmediyorum” isimli Uluslararası Resim Çalıştayı’nda barışı resmederek dünyaya barış mesajı verdi.

Atakum Belediyesi Çocuk Korosu Konseri

Atakum Belediyesi Çocuk Korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında İzmir Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği çocuk festivalinde sahneye çıktı. Türkiye’nin dört bir yanından İzmir’de bir araya gelen çocuklar bayram şarkıları söyledi. Atakum Belediyesi Çocuk Korosu Kurucu Şefi Arzu Çakır bayram sevincini Atakum’dan İzmir’e taşıdıklarını söyleyerek, “Çocuklarımız hem İzmir’in tarihi yerlerini gördü hem de Türkiye’nin dört bir yanındaki korolarla tanıştı. Bayramımızı şarkılarımızı söyleyerek kutladık” ifadelerini kullandı.